دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

ثبت نام

یکی از چالش های جدی در حوزه ی کارآفرینی کشور ،گسستن زنجیره ی ارتباط دانش آموزان و هنرجویان با نظام آموزش و پرورش بعد از فارغ التحصیل شدن ازمقطع متوسطه و در نتیجه عدم اطلاع از آینده ی شغلی این عزیزان می باشد. در همین راستا گروه آموزشی کارآفرینی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با تشکیل کارگروه فنی و تخصصی، سامانه ی شناسایی کارآفرینان و مخترعین را با اهداف ذیل برنامه ریزی و طراحی نموده است:

  1. تدوین بانک اطلاعاتی کارآفرینان و مخترعین
  2. آسیب شناسی حوزه ی کارآفرینی و اختراع
  3. چاپ کتاب کارآفرینان و مخترعین
  4. برگزاری همایش تجلیل از کارآفرینان و مخترعین

بدین وسیله از کلیه ی کارآفرینان و مخترعین دعوت می شود با ثبت نام در سامانه ی مذکور ما را در انجام این طرح یاری فرمایند. کلیه ی کارآفرینان کسب و کارهای کوچک، متوسط، و بزرگ می تواننند در این سامانه ثبت نام نمایند.

کسب و کارهای هدف:

  1. کسب و کار کوچک: به کسب و کاری گفته می شود که تعداد افراد شاغل در آن بین یک تا ۵۰ نفر باشند. (ایجاد مغازه، کسب و کار خانگی، خانوادگی، اینترنتی)
  2. کسب و کار متوسط: به کسب و کاری گفته می شود که تعداد افراد شاغل در آن بین ۵۰ تا ۵۰۰ نفر باشند. (فروشگاه زنجیره ای و …)
  3. کسب و کار بزرگ: به کسب وکاری گفته می شود که تعداد افراد شاغل در آن بیش از ۵۰۰ نفر باشند.
  4. کسب و کار خانگی: به هرنوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی که با استفاده از وسایل و امکانات منزل راه اندازی شود گفته می شود. مانند: تولید شیرینی خانگی، ترشیجات، خدمات کامپیوتری و …
  5. کسب و کار اینترنتی: به فروش محصولات یا خدمات خود یا دیگران در اینترنت گفته می شود.

 

لازم به ذکر است براساس اطلاعات گردآوری شده در این سامانه و براساس نظرهیأت داوران، در همایش تجلیل از کارآفرینان و مخترعین از سه کارآفرین و مخترع تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین بیوگرافی تمامی ثبت نام کنندگان در کتاب کارآفرینان و مخترعین منتشر خواهد شد.